TIG (volframa inertās gāzes) metināšana ir precīza un kontrolēta metode, kas nodrošina augstas kvalitātes, izturīgus metinājumus. Pielieto nerūsējošā tērauda, alumnīja, vara un citu krāsaino metālu metināšanai biezumā no 0,3 mm līdz 4 mm.

TIG metināšanā izmanto TIG metināšanas iekārtu, kas nodrošina pastāvīgas strāvas avotu. Ierīce ir savienota ar degli, kurā atrodas volframa elektrods. Kā aizsarggāzi izmanto inertu gāzi, piemēram, argonu vai hēliju, lai pasargātu elektrodu, metināšanas vanniņu un sakarsēto materiālu no skābekļa. Inertās gāzes izveido ap šuvēm aizsargbarjeru un nepieļauj oksidāciju, kas var būtiski mazināt šuvju izturību.

 

TIG metināšanā izmantotais volframa elektrods pats nekūst. Tas rada īpaša veida dzirksteli, kas uzkarsē apstrādājamo šuvi no 5000 C līdz 7000 C. Procesa laikā metinātājs manuāli kontrolē degļa kustību, saglabā vēlamo loka garumu un kontrolē siltuma padevi. Vajadzības gadījumā metināšanas vanniņai var pievienot no tāda paša vai saderīga metāla izgatavotu uzpildes stieni, lai izveidotu stipru, nepārtrauktu šuvi. Lai pasargātu metāla otru pusi no oksidēšanās, tam var tikt pievadītas pretgāzes. Tas ir sevišķi būtiski metinot cauruļvadus. 

Metinot tiek izmantoti individuālie aizsardzības līdzekļi – metināšanas ķivere ar aizsegu, ugunsizturīgi cimdi, jaka, bikses. Tas nodrošina aizsardzību ne tikai no intensīva UV starojuma (stiprāks kā saule karstā vasaras dienā), bet arī metāla šļakatām, dzirkstelēm un karstuma. Papildus uzmanība jāpievērš arī ventilācijai un citiem pasākumiem, kas mazina kaitīgo gāzu izdalīšanos vai palīdz tās nosūkt. 

Ja jums nepieciešamai TIG metināšanas pakalpojumi, FerroPlus pieredzējušie metinātāji palīdzēs jums veikt jebkuras sarežģītības individuālos vai rūpnieciskai ražošanai paredzētos projektus ar īpašu precizitāti. TIG metode tradicionāli tiek pielietota pārtikas rūpniecība, auto un medicīnas preču ražošanā vai remontā, kosmosa industrijā, montāžas konstrukcijās, dizaina darbos u.c., kur metinājuma precizitāte, izskats un izturība ir īpaši būtiska.

Nezināt, kura metināšanas tehnoloģija būtu vispiemērotākā jūsu projektam? Sazinieties ar mums un atradīsim piemērotāko risinājumu.

Ikdienā strādājam ar dažādām metodēm, ne tikai TIG un noteikti varēsim palīdzēt arī Jums.